Otomatik Sulama Sistemleri
Anafartalar mah. Şehit Yaşar Akanel Sok.
No 3/409

Yeni nesil sulama sistemleri, mobil teknolojiler ile tarımda verimlilik sağlıyor. Reel Sulama Peyzaj ve İnşaat olarak en güncel teknolojiler ve konforlu sulama sistemleriyle, tüm açık alanları yeşil alanlara dönüştürüyoruz. Tarımsal alanlar, bağ ve bahçelerde ise profesyonel ürün kurulumları, sistem donanımları ve verim sağlayan teknolojiler ile avantaj sağlıyoruz.

Akıllı sulama sistemleri mobil uygulamalar ile kullanılabilen, kontrol edilebilir ve yönetilebilir sistemlerde optimize edilen tasarımlardır. Üstelik kablosuz versiyonları ile tarımda yüksek başarı elde etmenizi sağlıyoruz.

Akıllı Sulama Sistemi Nedir?

Akıllı sulama sistemleri, yeşil alanların su ihtiyacını karşılayan ve istenilen alana kurulumları yapılan donanımlar bütünüdür. Otomatik sulama sistemlerinin, akıllı teknolojiler ile bütünsellik katılmış sistemlerine ise akıllı sulama sistemleri denilir.

Akıllı sulama sistemleri, kolay ve güvenilir sistemler olmasının yanı sıra pratik ve verimli teknolojiler sunar. İklim koşullarını, hava durumunu ve sulamanın ne yönde yapılmasını mobil sistemden sunan, tasarım ve kurulumları ile suyun en verimli şekilde kullanılmasını sağlayan ekipmanlar bütünüdür.

Akıllı sulama sistemleri, kablosuz tasarımlarında güneş panelleri ile kullanım sağlar. Solar sistem teknolojileri ile enerji veriminde yüksek başarı elde edilirken, akıllı sistem özellikleriyle zahmetsiz, kolay ve tam olması gerektiği gibi sulama yapılır.

Akıllı Sulama Sistemi Özellikleri Nelerdir?

Özel bahçeler, tarımsal alanlar, tarla ve seralar, açık alanlar, kamusal alanlar veya çiftliklerde kullanılabilen akıllı sulama sistemleri, cep telefonlarından ve bilgisayar sistemlerinden yönetilebilir teknolojiler sunar. Üstelik televizyonlarınızdan da sistemi kontrol edebilir, dilediğiniz her zaman ve her yerden işlev sağlayabilirsiniz.

Ayarlanabilir ve programlanabilir sistem sunan teknolojiler, TV veya mobil telefondan açıp- kapama ve kontrol etme özelliğine sahiptir. Toprak ve havanın nem değerlerini, sıcaklık kontrollerini sağlamak ve istenilen oranlarda sulama yapmak için, akıllı teknolojiler sunuyoruz.

Otomatik sulama fonksiyonu veya programlanabilir sistem özellikleriyle, olduğunuz her yerde konfor elde edebilirsiniz. Üstelik SMS, e-posta ve mobil bildirim senkronizasyonları ile daima konfor ve güvenilir kullanım özellikleri sunan bir sistemdir.

Suyun tam istediğiniz gibi ve tam istediğiniz zamanda iletilmesini, ideal oranda sulama yapılmasını sağlayan sulama sistemleridir.

Akıllı Sulama Sistemi Avantajları Nelerdir?

Hızlı ve kolay, zahmetsiz ve rahat, güvenilir ve ekonomik avantajlar sağlayan akıllı sulama sistemleri, doğru zamanda ve doğru miktarda sulama fonksiyonu sağlayan, tarımda ve üretimde yüksek verim elde etmenizi sağlayan sistemdir.

Görsel açıdan muazzam sunum, her mevsim konforlu kullanım sağlayacak sağlam alt yapı sistemleri, eksiksiz donanım ve ideal oranlarda sulama ile tüm yeşil alanlarda yüksek başarı sağlar. Damlama sulama sistemleri, spring sulama sistemleri gibi tüm sulama sistemlerinde uygulanabilir akıllı versiyonlar ile otomatik sulama işlemi, internet teknolojileri ile dilediğiniz her yerde ve her zaman yapılabilir.

Akıllı sulama sistemleri ayrıca;

 • Toprağın nemini ölçer ve otomatik sulama sunar
 • Hava nemi, yağış oranı ölçüm sistemleriyle, toprağın ihtiyacı doğrultusunda sulama yapar
 • Günlük, haftalık, aylık veya mevsimlik ayarlama programlarının yanı sıra senelik ayarlama fonksiyonları ile senkronize sistem özellikleri sunar.
 • Saatlik programlama seçenekleri bulunur
 • Suyun miktarı, yoğunluğu, akış hızı ve sulama yöntemi cep telefonundan, bilgisayardan veya televizyondan kontrol edilebilir
 • pH sensörleri ile kombine kullanım konforu sağlar
 • Otomatik gübreleme fonksiyonları bulunmaktadır.
 • Yağmur sensörleri ile yağış esnasında sulama yapmaz ve sonraki sulama sistemi, programlanabilir- ayarlanabilir şekilde sağlanır.
 • 7/24 nem, sıcaklık, basınç ve toprak ıslaklığı ölçümü sunar.
 • Akıllı sulama sistemleri; pH, toprak tuz oranı, rüzgar yönü ve hızı, yağmur değerleri ölçüm gibi pek çok fonksiyonu bir arada sunar ve mobil cihazlardan konforlu, rahat ve teknolojik kullanım, değerlendirme olanağı sunar
 • Akıllı telefon, PC, TV gibi platformlardan izleme olanakları sunuluyor.
 • İnternet erişiminin olduğu her yerden, tüm cihazlardan ve dilediğiniz her zaman sulama işleminin eksiksiz ve sorunsuz şekilde yapılmasını sağlayan sistem özelliklerine sahip sistemlerdir.

Sulama Sistemleri

Akıllı Sulama Sistemi Kullanım Alanları

Çiftliklerde veya seralarda kullanılabilen akıllı sistemler, yeşilin olduğu veya olması gerektiği her alanda kullanılabilir. Reel Sulama Sistemleri olarak istenilen tüm alanlarda çim ekme ve yeşil uygulama projelerimiz ile hizmet veriyor. Özel alanlar, araziler, tarla veya bahçeler, kamu alanları, park ve bahçeler, mesire alanları, kapalı veya açık alanlar gibi istenilen her metrekarede yeşil uygulamalar sunuyoruz.

Akıllı sulama sistemleri; bahçe, bağ, tarla, sera, meyve ve sebze yetiştirme alanları, fidan ve bitki yetiştirme alanları, çiçek ve süs bitkileri yetiştirme alanları gibi pek çok alanda kullanılan ve üretimi yapılan bitki türüne göre sistem dizilimi- kurulumu yapılan sistemlerdir.

Akıllı Sulama Sistemi Ekstraları

Akıllı teknolojiler ile dizayn edilen ve yeni nesil sistemler olarak nitelendirilen sulama tasarımları;

 • Sisleme
 • Havalandırma
 • Isıtma
 • Aydınlatma
 • İzleme
 • Sulama
 • Soğutma
 • Gübreleme
 • Gölgelendirme

İşlemlerinin sistematik, senkronize ve istenilen her zaman, her yerde yapılabilmesini sağlar. Otomatik işlevsellik veya programlanabilir sistem özellikleri ile her mevsim konfor ve uzaktan yönetilebilir teknolojiler elde etmenizi, yüksek verim, yüksek avantaj sağlamanızı ve tarımın kaliteli- bilinçli- güvenilir ve konforlu yapılmasını sağlar.

Televizyondan sulama ve işlevleri izleyebilirken, dilediğiniz gibi yönetmenizi, kontrol etmenizi ve sistemi kullanmanızı sağlar. Üstelik yağış, don gibi konularda mobil bildirim veya SMS sistemleriyle kontrol sağlamanıza olanaklı hale getirir.

Isıtma kombinasyonları bulunan akıllı sulama sistemlerinde, otomatik çalışma sistemi veya kullanıcı bildirim sistemi ile günün her saati kullanılabilir teknolojiler sunar. Sisleme sensörü bulunan akıllı sulama sistemlerinde ise don riskine karşı otomatik çalışma fonksiyonu veya yine kullanıcı bildirim sistemi ile istenilen her an kullanabilme olanağı sunar.

Akıllı Sulama Sistem Çeşitleri

Damlama sulama sistemlerinde kullanılabilen akıllı sistem özellikleri, püskürtme sulama sistemlerinde de kullanılabilmektedir. İsrafı önleyen ve sulamada tasarruf, ekonomik avantaj sağlayan akıllı teknolojiler, enerjiden de tasarruf edebilmenizi sağlar.

Ürün verimliliği ve kalitesinde yüksek başarı elde ederken, suyu, havayı, toprağı ve enerjileri en verimli biçimde kullanmanızı, kaliteli ve yüksek üretim elde etmenizi sağlayan yeni nesil sistemlerdir.

Konforlu ve kolay kullanım özellikleri ile tarlaya, bağa- bahçeye gitmenize gerek kalmadan teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanmanızı sağlar. Güvenli kullanım özellikleri ile tüm riskler önlenir ve dilediğiniz gibi sulama yapmanız sağlanır. Üstelik sadece bilgisayarlardan değil, cep telefonları, tabletler ve televizyonlardan da istediğiniz her an ve her zaman kontrol edebilmeniz, yönetebilmeniz sağlanır.

Reel Akıllı Sulama Teknolojileri

Reel Sulama Peyzaj ve İnşaat firması olarak, Türkiye’nin her noktasına akıllı sistemler sunuyoruz. Dilediğiniz tüm alanlarda otomatik sulama sistemleri ile iklimlerin en iyi verimini almanız ve yüksek kalitede üretim yapmanız için faaliyet gösteriyoruz. Kurulumları son derece kolay sistemlerin, kullanımları da oldukça pratik ve rahattır.

İster evinizin özel bahçesinde isterseniz dilediğiniz hektar büyüklüğünde tarlalarınızda akıllı sulama sistemi kurulumları yapıyor, suyun en iyi verimini elde etmenizi sağlıyoruz. Meyvelerden sebzelere, bitkilerden fidanlara ve süs bitkilerine dek dilediğiniz tüm yetiştirme alanlarında tasarruf, konfor ve ideal sulama fonksiyonları ile üretiminize kalite, güven ve rahatlık katıyoruz. Tek tıkla veya telefon numaralarımızdan bizlere erişim sağlayabilir, fiyatlar hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Reel Sulama Çizgi

İstek Talep Formu

WhatsApp WhatsApp Hızlı İletişim