Otomatik Sulama Sistemleri
Anafartalar mah. Şehit Yaşar Akanel Sok.
No 3/409

Sulama alanlarında kullanılan boruların herhangi nedenden ötürü sızıntı, çatlak olması gibi durumlarda yapılan kaynak işlerine alın kaynak denir. Boruların nitelikli biçimde kaynak edilmesi, sulamanın sağlıklı biçimde sürdürülmesi için alın kaynak uygulaması yapılır.

Alın kaynak uygulaması; çeşitli solüsyonlar ve ekipmanlar ile uygulanır. Kullanılan alın kaynak makinesine iki parça boru eklenir ve ısıtıcı sistemi, traşlama sistemi ile kaynak yapılır. Uygulamada ayrıca; hidrolik ünite kullanılarak, boru ve sistemdeki tüm sızıntılar giderilir.

Alın Kaynak Nedir, Nasıl Yapılır?

Boruların birleştirilmesi için kullanılan kaynak sistemi, sadece onarım için değil temel olarak boruların tek parça haline getirilmesi için kullanılır. Çeşitli makineler, donanım ve materyaller kullanılarak, farklı boyutlardaki borular birleştirilir ve kullanım alanlarına göre donanımları sağlanır.

Özellikle otomatik sulama sistemlerinde kullanılan alın kaynak makinesi, farklı nitelikler ve boyutlardaki boruların birleştirilmesi ve tek bir boru haline getirilmesi için kullanılır. Uygulamanın nitelikli biçimde yapılması ve düz birleşim sağlanması için, tekniğe ve boruların temiz olmasına özen gösterilmelidir.

Alın Kaynak- reel sulama peyzaj - inşaat - ankara - türkiyeAlın Kaynak Nasıl Yapılır?

Alın kaynak makinesi üzerinde bulunan iki boru giriş yeri bulunuyor. Her iki kısımdan, birleştirilecek borular yerleştirilir ve makinenin iç kısmının temiz olduğu kontrol edilir. Sorunsuz ve nitelikli şekilde kaynak yapılması için boruların yerleşimi özenli şekilde yapılmalıdır.

Alın kaynak makinesi üzerinde bulunan halka modüller, boruların ideal konumlandırılması için kullanılır. Düzgün ve nitelikli yerleştirme yapıldıktan sonra, kaynak uygulaması yapılır. Alın kaynak sistemleri, tüm alanlarda pratik ve hızlı çözümler sağlar. Üstelik yuvarlak borular için en ideal yöntemdir. Plastik boruların birleşimi için de kullanılan alın kaynak sistemi, kaynak çözümlerinde profesyonellik sağlar.

Reel Sulama peyzaj ve inşaat firması olarak alın kaynak hizmetleri sunuyor, her nitelikteki boru kaynaşması, bütünleştirme ve onarım hizmetleri ile faaliyet gösteriyoruz. Alanında uzman kadromuz ve profesyonel iş sunumlarımız ile alın kaynak işlemlerinde ekonomik avantajlar sağlıyoruz. Online sistemimizden veya telefonla randevu alabilir, tüm hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Alın Kaynak Makinesi Bölümleri

Alın kaynak makineleri, 4 farklı bölümden oluşur. Sistemi oluşturan üniteler şu şekildedir;

 • Hidrolik Gövde: Ana gövde olarak uygulanan ünite, polietilen boruların birleştirilmesi için ideal çözüm sunar.
 • Hidrolik Pano: Alın kaynak uygulanacak yüzeylerde, parametrelerin belirlenmesi ve basınç ayarlarının yapılabilmesi için kullanılan ünitedir.
 • Traşlama Bölümü: Kaynak işleminin pürüzsüz ve ideal biçimde yapılabilmesi için kullanılan ünitedir. Boruların yüzeyindeki tüm pürüzlerin giderilmesi için kullanılan traşlama modülüdür.
 • Rezistans: Isıtıcı ünite olarak kullanılan rezistans, uygun nitelikte sıcaklık elde edilmesi için kullanılır. Kaynak yapılacak borunun hammaddesine uygun şekilde ısıtılması için kullanılan ısıtıcı sistemdir.

Alın Kaynak Uygulaması Nasıl Yapılır?

Boruların birleşimi için öncelikle alın kaynak makinesi hazırlığı yapılır. Kaynak işlemi öncesinde yapılması gereken hazırlıklar şu şekildedir;

 • Rezistans sıcaklığı ideal seviyeye getirilmeli ve kontrolü sağlanmalıdır
 • Boruların yüzey kısmı ve kaynak makinesi temizlenmelidir
 • Boruların makineye yerleştirilmesi tam ve nitelikli biçimde yapılmalıdır
 • Traşlama işlemi yapılarak, yüzeylerin pürüzsüz olması sağlanmalıdır

Altın kaynak işlemlerinde rezistans sıcaklığının yanı sıra ortam niteliği de önemlidir. Hava sıcaklık ve nemi, toz oranı gibi unsurlara bağlı olarak uygulama yapılır. Rüzgar, nem ve çeşitli koşulların uygun niteliğe getirilmesi sağlanmalıdır.

 • Kaynak sıcaklığı; 190- 220 derece arasında olmalıdır
 • Isıtma süresi, kaynağı yapılacak boruya göre yapılmalıdır
 • Dudak yüksekliği, cidar kalınlıklarına ve boru et kalınlığına göre yapılır
 • Değişme süresi, birleştirme süresi, soğuma süresi verilen standartlara ve boru niteliklerine göre yapılmalıdır.

Alın Kaynak- reel sulama peyzaj - inşaat - ankara - türkiyePolietilen Borularda Alın Kaynak

Hammadde eritimi sayesinde yapılan alın kaynak işlemleri, polietilen boruların kaynak işlemlerinde, boruların niteliklerine göre kullanılır. Isıtıcı rezistans sistemiyle çalışma sunan alın kaynak makineleri, boru alınlarının standart basınçlar ile eritilen boruların yine baskı uygulaması ile kaynatılmasını sağlar.

Polietilen boru kaynaklarında işlemin yapılması için ortam ısısının +5 derece üzerinde olması gereklidir. Fitinglerin basınç ve sıcaklık oranları, boruların niteliklerine göre ayarlanmalıdır. Erime sıcaklığının ideal seviyede olması ve boruların nitelikli biçimde traşlanması önemlidir.

Alın Kaynak İşleminde Uygulanması Gerekenler

Alın kaynak işlemlerinde tüm boruların nitelikli biçimde yapılması için özen gösterilmesi gereken fonksiyonlara özen gösterilmelidir. Tüm işlemlerde;

 • Alın kaynak işlemlerinde, kaynak koşullarının yerine getirilmesi ve üst kısımlarının örtülmesi gereklidir.
 • Jeneratör ve elektrik hattıyla, kaynak makinesinin çalışıp- çalışmadığı kontrol edilmelidir.
 • Borular makineye her iki yönden yerleştirilir ve konumlandırmaları ideal biçimde yapılır.
 • Traşlama işlemi yapılır ve traş işlemi sonrasında traşlama aparatı çıkarılır
 • Kaynak makinesinin iç kısmı tamamen temizlenir ve hava temasının önlenmesi için boruların uç kısımları kapatılır
 • Isıtıcı yüzeyin kontrolü ve rezistans sıcaklığı kontrol edilir
 • Manometreden makine değerleri okunur ve ideal değerlere getirilir.

Alın Kaynak Makinesi Kullanım Avantajları

Kaynak yapılacak borularda bütünsellik sağlayan alın kaynak makineleri, hızlı ve pratik çözümler sunar. Hem sulama sistemleri hem de kullanılacak plastik nitelikteki borularda kaynak işleminin rahat şekilde yapılması sağlanır.

Ekonomik avantaj sağlayan alın kaynak işlemleri, istenilen ebatlarda ve nitelikte boru elde edilmesi için kullanılır. Kaynak işlemleri boruların ideal biçimde birleştirilmesi ve tüm kullanım alanlarında uygun boruların elde edilmesini sağlar. Üstelik sadece borularda değil ekipman ve bağlantı öğelerinde de kaynak yapılabilmesini sağlar.

Her nitelikteki borunun birleştirilmesi için kullanılan en ideal ve etkili yöntemdir. Alın kaynak makinesi ekonomik çözümler sunar. Sulama sistemlerinde etkin ve başarılı sulama yapılması, düz ve eğimli alanlarda iletimin ideal biçimde yapılması için oldukça etkili bir yöntemdir.

Alın Kaynak- reel sulama peyzaj - inşaat - ankara - türkiyeAlın Kaynak Makinesi Kullanımları

Alın kaynak makinesi profesyonel kişiler tarafından uygulanması gereklidir. Uygun ortam, hava koşulları ve sistem gereksinimleri sağlanarak uygulanmalıdır. Birleştirilmesi planlanan boruların niteliklerine göre erime yapılması ve birleştirme aşamasında ideal oranda basınç uygulanması gereklidir.

Alın kaynak yapılacak boruların hem iç kısmında hem dış kısımlarında pürüzsüz iletim ve akış sağlanması için temizleme ve traşlama aşamalarında özen gösterilmesi en önemli hususlar arasında yer alır. İşlem sonrasında da alın kaynak makinesinin temizlenmesi gerekli olup, uygulama sonrasında kontrolü sağlanmalıdır.

Alın kaynak makinesi kullanımları, Reel Sulama Peyzaj ve İnşaat sistemlerimiz ile profesyonel kalitede sunuluyor. Her biri alanında uzman teknik kadromuz, yüksek teknolojiler ile dizayn edilen makine ve sistemlerimiz ile çözümler sunuyoruz.

Global standartlarda ürün kullanımları, uluslararası kalitede makine ve donanım kullanımlar ve ekonomik fiyat avantajlarımız ile alın kaynak hizmetleri sunuyoruz.

Reel Alın Kaynak Hizmetleri

Firmamız hizmetlerinden yararlanmak için online menüden erişim sağlayabilir, iletişim formu ile tüm ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Alın kaynak işlemlerinde fiyat bilgisi, otomatik sulama sistemleri, peyzaj ve mimari çalışmalarının yanı sıra park ve bahçe yapımı, tarımsal sulama ve akıllı sulama sistemlerinden yararlanmak, bilgi ve randevu talepleri için telefon numaralarımızdan iletişim sağlayabilirsiniz.

Whatsapp hızlı erişim sistemimizden tüm alın kaynak işlemleri ve fiyatlar hakkında erişim sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin her bölgesine ve şehrine sunduğumuz hizmetler ile sektörel denetim ve uzman kadromuz ile faaliyet gösteriyoruz. Günün her saati erişim sağlayabilir, tüm hizmetler konusunda keşif servisi için randevu oluşturabilirsiniz.

Reel Sulama

Alın Kaynak

Reel sulam peyzaj, firması olarak Alın Kaynak sistemi için yapılması gereken tüm ihtiyaçlarınıza hızlı ve
uzman ekibimiz ile birlikte istenilen alana uygularız

ALın kaynak ile daha hızlı çözüm
Yuvarlak borular için en ideal sistem
Plastik boruların kaynak çözümü


Alın kaynak sistemi ile daha güvenilir ve daha uzun ömürlü kaynak ihtiyaçlarınız yapılabilir

Damlama Sulama da dikkat edilmesi gereken tek nokta borunun uygun kalınlıkta olması ayrıca damlama miktarının eşit ve yeteri kadar olmasıdır!

İstek Talep Formu

WhatsApp WhatsApp Hızlı İletişim