Otomatik Sulama Sistemleri
Anafartalar mah. Şehit Yaşar Akanel Sok.
No 3/409

Reel Sulama Peyzaj ve İnşaat çalışmalarımız dahilinde, bahçe tasarım çalışmaları, park yapımı, peyzaj ve mimari çalışmaları ile çok özel alanlar inşa ediyoruz. Özel arazi ve alanlardan, kamu alanlarına dek park ve bahçe yapımı projelerimiz ile daha yeşil ve daha şık alanlar üretiyoruz.

Firmamız; keşif servisi, proje ekibi, kurulum, donanım hizmetleriyle, eksiksiz ürün ve ekipman sunumu, tadilat ve yenileme çalışmalarının yanı sıra mimari inşaat, çim ekimi, yeşil alan oluşturma ve akıllı sulama sistemleriyle hizmet veriyor.

Bahçe tasarım hizmetlerimizde; projeden planlamaya, toprak analizinden otomatik sulama sistemi kurulumuna dek detaylı ve kapsamlı hizmetler sunuyoruz.

Bahçe Tasarımı Nasıl Yapılır?

Reel Sulama Sistemleri olarak her alanında analiz çalışması ve keşfiyle, uygulanacak projeyi belirliyoruz. Çevre düzenleme, mimari proje sunumları, park ve bahçe inşaası ve yeşil alan oluşturma hizmetleri sunuyoruz. İstediğiniz tasarımları gerçeğe dönüştürüyor ve benzersiz tabiat sunumları ile çiçekten ağaca, süs bitkilerinden meyve- sebze üretimlerine dek birbirinden şahane bahçeler tasarlıyoruz.

İsterseniz Babil’in Asma Bahçeleri, isterseniz en bereketli tarlaları en verimli şekilde dizayn ediyor, akıllı teknolojiler ile yüksek verim, ekonomik avantaj ve doğaya katkı sağlayan muazzam sistemlerle tasarım oluşturuyoruz.

Bahçe tasarımlarında öncelikle toprak yapısı ve iklim özellikleri incelenir. Düz ve eğimli araziler, yüksek rüzgar alan bölgeler, fidan, meyve ağaçları, sebze ve bitki yetiştirme alanları veya süsleme alanlarına göre park veya bahçe niteliklerine göre proje oluşturuyoruz. Kurak alanları yeşile dönüştürmek içinse, toprak katmanı ilave ediyor, çim ekimi, gübreleme, silindir, sulama gibi işlemler ile peyzaj düzenlemeleri yapıyoruz.

Bahçe Yapımında Kullanılan Teknikler Nelerdir?

Bahçenin niteliği, kullanılan teknikleri ve kullanılan teknolojileri belirler. Özel bahçeler, kamu parkları, kent bahçeleri, özel araziler, meyve bahçeleri, süs bahçeleri, botanik bahçeler gibi yapılmak istenen bahçe türüne göre planlama yapılır ve kullanılacak donanımlar belirlenir.

Sulama sistemleri tarla, sera, bağ, bahçe gibi pek çok alanda kullanılabildiği gibi park ve bahçelerde de kullanılmaktadır. Japon bahçelerinden meyve bahçelerine, çilek tarlalarından bal kabağı yetiştirme alanlarına dek her alanda otomatik sulama sistemleri ile şahane tasarımlar gerçekleştiriyoruz.

Bahçe yapımlarında ise iklim, coğrafya ve toprak özelliklerine göre ağaç, bitki ve bitki örtüsü seçimi yaparak, proje sunumu yapıyoruz. Bahçenin toprak analizine göre işleme veya organik toprak katma ekleyerek ekim işlemleri yapıyoruz. Gübreleme, besin değeri yüksek madde ekleme ve sulama sistemi tasarımları, bahçe yapımında kullanılan teknikler arasındadır.

bahce tasarım ve bakım reel sulama peyzaj tasarım ankara türkiBahçe Sulama Sistemleri

Meyve ağaçları sulama, bitki örtüsü sulama veya çim sulama gibi fonksiyonlara göre otomatik sulama sistemleri kurulumu yapıyoruz. Akıllı sulama sistemleri, rotörlü sulama sistemleri, damlama veya spring sulama sistemleri ile alanda yetiştirilen bitki ve ağaç türlerine göre proje kurulumu yapıyoruz.

Reel Sulama Sistemleri olarak meyve bahçelerinde mini sprink sistemleri veya bahçenin yapısında uygun donanımlar uyguluyoruz. Akıllı sulama sistemlerinde; aydınlatma, gölgelendirme, ısıtma, soğutma ve havalandırma gibi ek opsiyonlar bulunmakta olup, bahçenin ve yetiştirilen ürünlerin niteliklerine göre uygulama yapıyoruz.

Bahçe sulama sistemleri, çim alanların özelliklerine ve her mevsim kullanılabilir özellikte sağlanmaktadır. Birinci sınıf ham maddelerden üretilen ekipmanlar ve güncel teknolojiler ile imal edilen teçhizatlar ile bahçe sistemleri sunuyoruz.

Bahçe Çim Ekimi Çalışmaları

Bahçe ve park yapımı çalışmalarında peyzaj tasarımları, her türlü alana çim ekimiyle yapılır. İstenilen yoğunlukta çim ekimleri, düz veya eğimli arazilerde uygulanabilir. Çim ekme işleminde öncelikle toprak analizi yapılır. Toprağın niteliğine göre işlemesi yapılırken şayet, çim ekimi veya bitki dikimi için uygun değilse, 20-30 cm kadar kazıma yapılır ve toprak katman ilave edilir.

Çim tohumları elle veya makine yordamıyla ekilebilmektedir. Her iki yönde tohum ekme işlemi yapıldıktan sonra gübreleme işlemi yapılır. Kompozit veya doğal güvre kullanımı ile yüzey 2-3 cm kaplanır. Daha iyi verim almak içinse silindir işlemi yapılarak, toprak sıkıştırılır. Aradaki boşlukla giderilerek çim ekme işlemi tamamlanır.

Bahçe Tasarımında Özen Gösterilmesi Gerekenler

Bahçe tasarım ve peyzaj çalışmalarında, görüntünün istenilen formda olması proje başarısı olarak nitelendirilebilir. Gürültüleri yok etmek, gölgelemeyi ideal oranda yapabilmek ve görsel şahanelik elde etmek oldukça önemlidir. Özellikle kentsel alanlarda peyzaj çalışmaları gürültü susturucu opsiyonla yapılır.

Bitki perdesi, şehir alanlarında gürültü azaltıcı etkiye sahiptir. Bahçe tasarımlarında da dingin, huzurlu ve nitelikli bir atmosfer yaratmak için bitki perdeleri kullanılmaktadır. Ağaç dikimi ve konumlandırma işlemleri, peyzaj projelerinde gürültü izolasyonu, rüzgarın esiş yönü ve yoğunluğu gibi fonksiyonlara göre yapılmaktadır.

Her mevsim yeşil ve yoğun olabilen özel ağaç türleri, bitkisel perde oluşumlarında ve bahçe tasarımlarında avantaj sağlayan unsurlardır. Büyük bitkileri çevre dizilimi olarak, küçük bitki ve ağaçları ise bahçelerin iç alanlarına konumlandırmak, konfor, görsellik ve izolasyon açısından büyük avantaj ve rahatlık sağlar.

Bahçe sınırları oluşturmak, alan konforu oluşturmak, dış etkileri önlemek ve izole sağlamak için peyzaj ve bahçe tasarımlarında; içten dışa büyüyerek ya da dıştan içi küçülen simetri fonksiyonu kullanılır.

bahce-tasarım-ve-bakım-reel-sulama-peyzaj-tasarım-ankara-türkiye2-850x450Bahçe Tasarımında Gölgelendirme Çalışması

Gölgelendirme, bahçe tasarımında olması gereken ve önemli unsurlardan biridir. En nihayetinde, yaz sıcağının etkilerinden korunmak, serin ve oksijeni- nemi zengin bir alanda dinlenmek, bahçe tasarımlarının ana amaçlarından biridir. Gölgelendirme için genellikle büyük ve sağlam ağaçlar seçilir geniş yapraklı ve özellikle koyu renk yapraklı ağaçlar, gölge oluşturmak için en kaliteli seçimlerdir.

Gölgelenme alanlarının belirlenmesi, projede konumlandırılır. Veranda bölgesi, yürüme yolları, süs havuzu civarı veya çeşitli alanlarda gölgelendirme yapmak için öncelikle alan belirlenir. Çim alanların ideal şekilde korunması için yürüyüş yollarında gölgelendirme yapmak, akıllıcı bir yöntemdir.

Balkon, veranda, dinlenme alanları gibi bahçe özelliklerine göre gölgelendirme planlaması yapılmalı ve amaca uygun ağaç, bitki türleri ile uygulama yapılmalıdır.

Bahçe Tasarımında Önemli Noktalar

Bahçe ve park tasarımlarında konumlandırma, oran ve orantı, özen gösterilmesi gereken unsurlar arasında yer alır. Estetik form, konfor, nitelik ve kaliteli bahçe sunumu elde etmek için tüm ögelerin orantılı olması gereklidir. Ekilen tohumlardan dikilen ağaçlara dek her bir unsur, orantı formatında uygulanmalıdır.

Bahçenin genel kullanım alanına göre ağaç, bitki, çalı seçilmeli, perspektifte tam orantı sağlanmalıdır. Kullanılan süs havuzu, yürüyüş yolu veya bitkilerin tamamı, bahçenin metrekaresine göre uygulanmalıdır. Bahçe tasarımlarında ayrıca;

  • Planlamaya özen gösterilmeli ve zamanlama, bitki niteliklerine göre yapılmalıdır. Öncelikle büyük ağaçlar ve sonrasında bitki örtüsü oluşturma, çim ekme işlemleri yapılmalıdır.
  • Sulama sistemi ise çim ekme işleminden önce yapılmalıdır
  • Simetrik fonksiyonlara özen gösterilmeli, bahçenin yapısına, bahçe içindeki yapıların mimari özelliklerine göre geometrik unsurlar dizayn edilmelidir. Ev, havuz, süs havuzu, yürüme yolu gibi yapılar, simetri değerlendirmesi ile yapılmalıdır.

Reel Sulama Peyzaj ve İnşaat sistemleriyle tüm alanlarda bahçe düzenleme ve inşaa hizmetleriyle şık sunumlar yapıyoruz. Görsel kalitesi yüksek, konfor sağlayan ve uzun ömürlü kullanım sağlayan alanlar ile botanik sunumlar yapıyoruz.

Bahçe tasarımları ve peyzaj mimarisi hizmetlerimizden yararlanmak için online randevu sistemimizden, telefon iletişim hatlarımızdan veya Whatsapp’tan bizlere ulaşabilirsiniz.

Theme Image

Bahçe Tasarım Ve Bakım Çalışmaları

Bahçelerinizi yeşil alana çevirmek ve tasarım ile birlikte huzur bulabileceğiniz yaşam alanlarına çeviriyoruz. Sizde bahçenizi yeniden yaptırmak veya hazır olan bahçenizi akıllı sulama teknikleri veya farklı süsleme teknikleri ile daha farklı alanlara çevirebilirsiniz

  Bahçenizdeki yaşam alanını farklılaştırın
Yeşil Alanlarınızın yok olmasına izin vermeyin
Yeşil alanlar sayesinde doğanın nem dengesi düzelsin
Park ve Bahçelere akıllı sulama sistemleri ile ömrünü uzatın
Akıllı otomarik sulama teknikleri ile bahçenizin ömrünü uzatıyoruz

Bahçeniz için bizi arayınız
Bahçe tasarım ve peyzaj çalışmaları ile çevrenizin daha doğal olmasını sağlayabiliriz. Hızlı İletişim İçin
Hızlı Randevu İçin
Bahçenizi daha güzel hale getirebilmemiz için fizibilite çalışmaları için randevu alabilirsiniz

İstek Talep Formu

WhatsApp WhatsApp Hızlı İletişim