Otomatik Sulama Sistemleri
Anafartalar mah. Şehit Yaşar Akanel Sok.
No 3/409

            Bahçelerimizin peyzaj çalışmalarının yani yeşil alan çalışması için en vazgeçilmez parçalarından bir tanesi çim ekme ve bakımıdır. Çim ekimi yapılmadan önce yapılması gereken ilk işlem toprağın işlenmesidir. 20 ve ya 25 cm derinlikte toprak katmanı işlenerek işe başlanmalı ve toprak güzel bir şekilde havalandırılmalıdır. Daha sonrasında toprağın analiz sonuçlarına göre organik gübre ve diğer besleyici maddeler eklenerek toprak tekrardan karıştırılmalıdır.

Yeşil Alan Çalışması

            Yeşil alan çalışması için metrekareye 25 ve ya 30 gr gübre kullanılması hem tohumun daha hızlı çıkmasına hem de toprağın su tutma kapasitesinin artmasını sağlar. Ayrıca organik gübrenin yanı sıra kullanılacak olan kompozit gübre de çimin ekstra iştahlı bir yapıda çıkmasını sağlayacaktır. Organik gübre ve kompozit gübreyi uygulamadan önce yabancı bitki tohumlarından arındırılmış olmasına dikkat etmek önemlidir.

Çim Ekimi

            İşlenip hazırlanan toprağa, yeşil alan çalışması için metrekareye kişinin tercihine göre 40 ile 60 gr arası tohum düşecek şekilde elle ve ya makine ile ekim yapılmalı ekim sırasında en iyi verimi alabilmek için tohumu bahçeye hem dikine hem enine olacak şekilde ekmeliyiz. Daha sonra çim ekimi için ekilen bu tohumları üzerine bitkisel besinler ile doyurulmuş en az bir yıl yanmış hayvan gübresi ile 2 cm kadar kapatılmalıdır. Daha sonra ise bu karışım silindir ile sıkıştırılarak toprak sıkıştırılmalıdır. Bu işlemden sonra sulama işlemi yapılarak ekme işi bitirilmelidir

            Burada dikkat etmemiz gereken önemli şeylerden bir tanesi çim ekimi için kullanılan tohumun üzerine örtülen katmanın tuzlu olmamasıdır. Bu şartları sağlayarak en iyi malzemeler kullanılarak en iyi ürünü elde etmek mümkün olacaktır.

çim ekim çim tohum yeşil alan çalışması reel sulama ankara türkiye çim ekim çim tohum yeşil alan çalışması reel sulama ankara türkiye

Theme Image

Çim Ekimi ve Çim Alan Yapımı

Bahçelerinizi yeşil alana çevirmek ve tasarım ile birlikte huzur bulabileceğiniz yaşam alanlarına çeviriyoruz. Sizde bahçenizi yeniden yaptırmak veya hazır olan bahçenizi akıllı sulama teknikleri veya farklı süsleme teknikleri ile daha farklı alanlara çevirebilirsiniz

  Bahçenizdeki yaşam alanını farklılaştırın
Yeşil Alanlarınızın yok olmasına izin vermeyin
Yeşil alanlar sayesinde doğanın nem dengesi düzelsin
Park ve Bahçelere akıllı sulama sistemleri ile ömrünü uzatın
Akıllı otomarik sulama teknikleri ile bahçenizin ömrünü uzatıyoruz

Çim ekimi reelsulama ekibi tarafından istenilen alana göre yeteri kadar toprak, gübre ve çim karışımı ile bahçenizi yeşillendirmektedir!
İlkkez bir çim ekimi yapılacak alanı seçmek toprağı havalandırmak çimlendirmek ve sulama işlemi ile yeşil alanlara sahip olma!
Akıllı otomatik sulama sistemlerinin kurulması sonucu çimler daha yeşil daha canlı ve daha uzun ömürlü olabilmektedir!
Çim Ekim Ve Çim Alan Yeşillendirme
WhatsApp WhatsApp Hızlı İletişim