Otomatik Sulama Sistemleri, Peyzaj, Park Bahçe Mimari, Süsleme ve İnşaat
Anafartalar mah. Şehit Yaşar Akanel Sok.
No 3/409

           Suyun kontrol bölümünden ayrılıp borudan katif’e gelerek damlalar halinde akması sistemine damlama sulama sistemi denir. Damlama sulama sistemi ilk olarak 1994 yılında kullanıldı. Daha az su ile daha çok meyve ve sebze sulanması nedeniyle ayrıca ekonomiktir. Salma sulama sistemlerinde su akarak derinlere nüfuz etmez. Ayrıca kanallarda akan su hedefe ulaşana kadar azalarak kayba uğramaktadır.

Damlama Sulama

           Damlama sulama sistemi ile verimin artması ve sağlıklı şekilde sulama yapıldığı bilgisinin artması ile hızla yaygınlaştı. Damlama sulama sistemi zamanla gübre tankı eklenmesiyle bir özelliğe daha kavuşmuştur. Bu tanklar sayesinde gübre eşit şekilde dağıtılabilmektedir ve ayrıca gübrelemeye gerek kalmamaktadır. Damlama sulama sistemi cep telefonları kullanılmasıyla tam otomatik sulama sistemleri haline gelmiştir. Evinizden telefon sulama sisteminizin bağlı olduğu hattı arayarak sulamayı başlatabilir, durumunu öğrenebilir ve sistemi kapatabilirsiniz. Ayrıca yanlış arama yapmanız durumunda sistemi bir dakika bekleyerek aramayı kapatabilir. Damlama sulama sistemi dört ana başlık altında toplanabilir.

 Sulama Sistemi Kontrol bölümü

            Su ile gübrenin süzüldüğü, basınç durumunun kontrol edildiği ve vanaların bulunduğu kısımdır Ana boru hattı  Ana boru hattı adında da anlaşıldığı gibi gelen suyu diğer borulara aktarmak için kullanılır. Bu borular genellikle sulanacak kısmın tam ortasına ve ya bahçelerin kenar kısımlarına yerleştirilir Yan boru hattı Yan boru hattı ana borudan aldığı suyu katif’e iletir.  Katifler yan borular ile gelen suları toprağa damlalar halinde akması için kullanılır.

damlama sulama sistemi reel sulama peyzaj ankara türkiye

damlama sulama sistemi reel sulama peyzaj ankara türkiye

Theme Image

Spring Sulama Sistemi

Reel sulam peyzaj, firması olarak damlama sulama sistemi için yapılması gereken tüm ihtiyaçlarınıza hızlı ve
uzman ekibimiz ile birlikte istenilen alana uygularız ve periyodik bakımları ile birlikte hizmet vermekteyiz

  Damlama sulama ile zamandan ve su israfından kurtulun
  Bahçeniz için en ideal sulama sistemini sunuyoruz
  Teknolojinin tüm imkanlarını kullanıyoruz
  Yen nesil boru ve damlama aparatları ile garantiyi sağlıyoruz
  Sürekli iletişim halinde olarak yapılan işlem sonrası hizmet vermekteyiz

Damlama sulama sistemi ile su tasarıfı yapabilir ayrıca daha verimli sulama imkanı sağlar. Reel sulama olarak ihtiyacınızn tüm damlama sulama ve ekipmanlarını sunmaktayız!
Damlama Sulama da dikkat edilmesi gereken tek nokta borunun uygun kalınlıkta olması ayrıca damlama miktarının eşit ve yeteri kadar olmasıdır!
Akıllı otomatik sulama sistemlerinin kurulması sonucu damlama sulama sistemlerinde yeni teknolojileri kullanmaktayız!
Damlama Sulama İle Daha Az Su Daha Çok Doğa
WhatsApp WhatsApp Hızlı İletişim