Otomatik Sulama Sistemleri
Anafartalar mah. Şehit Yaşar Akanel Sok.
No 3/409

Otomatik sulama sistemlerinde kullanılan damlama sulama sistemleri, meyve ve sebze yetiştiriciliği alanlarında uygulanan temel sistemlerdir. Damlama usulüyle sulama yaparak, bitkilerin ihtiyacı olan suyun, en nitelikli ve bitki türlerine göre yapılmasını sağlayan sistemlerdir.

Damlama sulama sistemleri, yeni nesil otomasyonlar ile kurulum ediliyor. Mobil cihazlarla istenilen her yerden kontrol edilebilir, kullanılabilir sulama sistemleri, tarımda elveriş sağlar.

Damlama Sulama Sistemi Nedir, Ne İşe Yarar?

Damlama sulama sistemleri, katif bölümlerle uygulanan ve püskürtme yöntemiyle değil damla yöntemiyle sulama yapan sistemlerdir. Sulama suyunun damlalar şeklinde alanı sulaması yöntemiyle dizayn edilen sistemlerdir.

Damlama sulama sistemleri, ana su kaynağından genel suyun 4 farklı bölümden geçerek damlacıklar niteliğinde sulama yapmasını sağlar. Bitkilerin ideal ve yeterli miktarda sulanması sağlanır ve sulamada verimlilik sağlar.

Tasarruf sağlayan ve sadece bitki türlerine göre ayarlanabilir modülleri ile istenilen oranda sulama yapan sistemlerdir. Hem uygulama hem de sulama açısından ekonomik sistemlerdir.

damlama sulama sistemi reel sulama peyzaj ankara türkiyeDamlama Sulama Sistemleri Nasıl Kurulur?

Tarım alanları, bağ ve bahçeler, özel alanlar veya yetiştirilen bitki, meyve ve sebze niteliklerine göre tüm alanlarda uygulanabilir sistemlerdir. Damlama su sistemlerinde, keşif çalışması ile proje oluşumu sağlanır. Firmamız, alanında uzman kadro ve yılların verdiği deneyim ile profesyonel hizmetler sunar.

Damlama su sistemleri keşif hizmetlerinde, alanların büyüklüğü, özellikleri, su kaynak sistemi ve yetiştirilecek meyve- sebze türlerine göre keşif yapılır.  Her bir alan için özel proje yapıyor ve planlama ile en nitelikli donanımların kurulum edilmesini sağlıyoruz.

Damlama su sistemlerinde, toprak yüzeyine oluklar açılarak kullanılacak boru ve tesisat ögeleri kurulur. Tüm sulama sistemlerinde izolasyon yaparak, yıl boyu rahat etmenizi ve kış aylarında da sorunsuz şekilde sistemin kullanılmasını sağlıyoruz. Hava şartlarından etkilenmeden nitelikli çalışma sağlayan otomatik sulama sistemleri, yapılan izolasyon ile uzun ömürlü ve sağlam kullanım avantajı elde etmenizi sağlar.

Damlama Su Sistemi Kullanım Alanları

Özel tarım alanları, özel bitki yetiştiriciliği, meyve ve fidan yetiştiriciliği, sebze yetiştiriciliği gibi pek çok alanda kullanılan sistemlerdir. Çiçek üretimleri ve bağ- bahçe bitki, meyve ve sebze türü ürünlerin nitelikli biçimde üretilmesi için damla su sistemleri kullanılır.

Damlama su sistemleri, püskürtme veya oluk sulama gibi sulama sistemlerinden farklı olarak kullanılan, damla şeklinde sulama yapan ve bu sayede bitkilerin zarar görmemesini sağlayan otomatik sulama sistemleridir.

İstenilen her alanda uygulanabilir sistemlerdir. Hem hali hazırda bağ ve bahçelerde kullanılabilir hem de açık alanlarda, arazilerde yeşillendirme, ekim ve dikim çalışmalarımızla tüm alanlarda kullanılabilmektedir.

Çim ekme ve yeşil alan oluşturma projelerimiz ile botanik bahçeler, tarlalar, bağ, bahçe ve tüm alanlarda verim artırıyor, üretimde kalite ve ekonomik avantajlar sağlıyoruz. Reel Sulama Sistemleri olarak ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile sektörde fark yaratıyor, damlama sulama sistemlerinde yüksek kalite, konfor ve nitelikli ekipmanlar ile hizmet veriyoruz.

damlama sulama sistemi reel sulama peyzaj ankara türkiyeDamlama Sulama Sistemleri Nasıl Kullanılır?

Damlama sulama sistemleri, yeni nesil teknolojiler ile akıllı sistemde kullanılabiliyor. Cep telefonlarından kullanılabilen damlama sulama sistemleri, alanda bulunma zorunluluğu olmadan istediğiniz yerden kontrol edebilmenizi sağlar. Üstelik yağmur sensörleri ile fonksiyonel kullanım avantajı sunan damla sulama sistemleri, sulama aritmetiğini yağmura göre ayarlayabilir özellik sunar.

Otomatik modülleri ile yetiştirilen bitkilerin özelliklerine göre, zaman ayarlı sistemiyle sulama sağlar. Sulama süresi, sulama zamanı ve periyodik ayarlama modülleri ile zahmetsiz ve kolayca verim elde etmenizi sağlayan bir sistemdir.

Tedarikçi firmalarımız ile en kaliteli materyaller ve birinci sınıf hammaddelerden elde edilen ekipmanlar ile kurulum yapıyoruz. Ana su kaynağından, bitkiye gelen damlacığa kadar her aşamada, global standartlara uygun ve bitki kalitesini artıran güvenli sulama sistemleriyle hem ekonomik avantaj elde etmenizi hem de verimli bitkiler, sebze ve meyveler üretmenizi sağlıyoruz.

Damlama Sulama Sistemi Özellikleri

Damla sulama sistemleri, 4 temel bölümden oluşan sulama sistemleridir. Sulama işlemlerinin damlalar şeklinde yapılmasını ve uygun miktarda sulama yapılmasını sağlayan sistem, su kontrol bölümüyle aktif çalışma sistematiği sunar.

Kontrol bölümünde ayrılan sulama suyu, katife ulaşır ve damla kanallarından geçerek sulama sağlar. Gübreleme tankı ile kurulum edilen damlama sistemleri, tüm alanların ideal biçimde gübrelenmesini de sağlar. Gübre tankı ve akıllı otomasyon sistemleriyle dizayn edilen damlama sulama sistemleri, kullanılan tüm alanlarda eşit miktarda sulama yapılması için uygulanan mekanizmalardır.

Sulama kontrol bölümü, ana boru hattı, yan boru hattı ve katif bölümlerinden oluşan sistem, cep telefonları ile kullanılmaktadır. Arama fonksiyonu ile istenilen zamanda sulama yapılması veya yağmur, çeşitli iklim koşullarına göre sistemin kapatılması gibi fonksiyonlar sunar. Üstelik güvenilir sistem ve ürün özelliklerinde tasarım edilen sulama sistemleri, yanlış aramalarda bile güvenli sağlar. Akıllı opsiyonlarda yüksek kalite ve konfor sağlayan damlama sulama sistemleri;

  • Sulama kontrol bölümünde, su ve gübre süzülümü ile basınç kontrol sistemi sunar.
  • Damla sulama fonksiyonu için gübre ve su farklı bölümlerden geçirilerek, ideal basınç oranı ile borulardan geçilir.
  • Ana boru hattı bölümünde borulara ideal miktarda su gönderilir ve borulardan geçerek damlalık uçlara iletilir.
  • Yan boru hatları, sulama alanının kenar kısımlarına dizilim edilen boru sistemleridir. Ana boru hatları ile sulama alanının orta kısmından geçer.
  • Borulardan iletilen sulama suyu, katiflere ulaşır ve bu kısımda eşit miktarda sulama ve gübreleme işlemi yapılır.

Damlama sulama sisteminde, boruların yerleşimi, konum ve dizilimleri, proje aşamasında belirlenir. Montaj ve kurulum, sulama alanının özelliklerine göre yapılır. Ancak gerekli durumlarda sonradan yeni boru hatları sisteme ilave edilebilir.

Damlama Sulama Sistemi Avantajları Nelerdir?

Reel Sulama Peyzaj ve İnşaat firması olarak, tüm alanlarınızı yemyeşil tabiatlara dönüştürüyor, üretim ve yetiştirme alanlarında profesyonel sulama sistemleri ile yüksek verim elde etmenizi sağlıyoruz. Damlama sulama sistemleri, meyve- sebze ve fidan yetiştiriciliği alanlarında ideal sulama avantajları sağlar. Su israfının önlenmesi, tasarruf sağlanmasının yanı sıra verimli sulama teknikleri ile üretimde verim sağlaması, sistemin en avantajlı yönleri arasındadır.

Damlama sulama sistemleri, cep telefonu senkronizasyonları ile kolay ve konforlu kullanım sağlar. İstenilen her yerden ve istenilen her zaman kullanabilme konforu sağlayan sistemlerdir. Üstelik toprağın üst yüzeyinde görünüm bozukluğu oluşturmayan ve açılan oluklar ile toprak altına dizayn edilen sistemlerdir. Böylelikle görsel açıdan da ideal konfor sağlar.

Damlama Su Sistemi Fiyatları

Otomatik sulama sistemleri, kullanılacak alana bağlı olarak uygulanan ekipmanlar ile belirlenir. Damlama su sistemlerine her büyüklükteki alanlara göre uygulama yapılmakla birlikte, kullanılan su boruları, donanımlar, malzeme ve materyaller, ürün kalitesine göre belirlenmektedir.

Damlama sulama sistemi fiyatları, firmamız güvencesi ve kaliteli hizmet avantajı ile ekonomik avantajlı olarak sunulmaktadır. Fiyat bilgileri ve keşif hizmeti için telefon numaralarımızdan iletişime geçebilir, proje ve sistem özellikleri ile alakalı bilgi alabilirsiniz.

Su sistemi otomasyonları, teçhizatlar ve kullanılan boru ebatları, işçilik ve uygulama yöntemlerine göre fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Yeşil alanlarda sürdürülebilirlik elde edilmesi, kaliteli ve verimli sebze- meyve yetiştiriciliği için damlama su sistemleri, en avantajlı sistemler arasında yer alır.

Theme Image

Spring Sulama Sistemi

Reel sulam peyzaj, firması olarak damlama sulama sistemi için yapılması gereken tüm ihtiyaçlarınıza hızlı ve
uzman ekibimiz ile birlikte istenilen alana uygularız ve periyodik bakımları ile birlikte hizmet vermekteyiz

  Damlama sulama ile zamandan ve su israfından kurtulun
  Bahçeniz için en ideal sulama sistemini sunuyoruz
  Teknolojinin tüm imkanlarını kullanıyoruz
  Yen nesil boru ve damlama aparatları ile garantiyi sağlıyoruz
  Sürekli iletişim halinde olarak yapılan işlem sonrası hizmet vermekteyiz

Damlama sulama sistemi ile su tasarıfı yapabilir ayrıca daha verimli sulama imkanı sağlar. Reel sulama olarak ihtiyacınızn tüm damlama sulama ve ekipmanlarını sunmaktayız!
Damlama Sulama da dikkat edilmesi gereken tek nokta borunun uygun kalınlıkta olması ayrıca damlama miktarının eşit ve yeteri kadar olmasıdır!
Akıllı otomatik sulama sistemlerinin kurulması sonucu damlama sulama sistemlerinde yeni teknolojileri kullanmaktayız!

İstek Talep Formu

WhatsApp WhatsApp Hızlı İletişim