İster büyük bir bahçe, ister küçük bir teras olsun, bitkiler ve çiçeklerle süslenmiş bir açık alanın sahibi, çoğu zaman yaz tatilleri gibi yokluk dönemlerinde suyla nasıl başa çıkılacağı sorunuyla karşı karşıyadır: Çözüm otomatik sulama sistemleri ile ilgilidir ve bu konuda profesyonel malzeme ve ekipmanlarımızla her zaman firmamız çözüm üretmektedir.

Uzun bir süre için ayrılırken genellikle otomatik sulama sistemlerinin kullanılmasına başvururuz ve çimlerimizi, fidelerimizi sulamak için arkadaş, akraba veya komşular arasında kimse yoktur. Uzun süre sudan uzak durmak onları ölüme mahkum etmek anlamına gelecektir. Her türlü sulama sistemi çözümleri için sulama sistemleri projelerimizden biri tercih ederek yılın geri kalanında rahat edebilirsiniz.

Sadece yaz aylarında değil, bir hafta sonu, bir kayak tatili veya kısa bir iş gezisine çıksak bile, bahçelerimizin sulanması gerekir; bu nedenle, otomatik sulama sistemleri, bir kez kurulduktan sonra komşuları rahatsız etmeden huzur içinde gitmenize izin verecektir.

Sulama sistemleri, düzenli bir sulama sistemi içerisinde temel unsurlardır. Firmamızın vermiş olduğu hizmetler arasında yer alan park bahçe düzenlemeleri, yeşil alan çalışmaları içerisinde otomatik sulama sistemleri önemli bir yer tutmaktadır.

Sulama Denetleyici, Su Sulama Programcısı Nedir?

Sulama zamanlayıcısı veya sulama kontrolörü olarak da bilinen bir sulama programcısı beyni ve dolayısıyla tüm sulama sisteminin merkez bölümünü temsil eder. Bu zamanlayıcılar sulama vanalarına elektrik sinyalleri gönderir. Valfler, tüm sistemin su akışını düzenlemek için kullanılır.

Sulama sistemi zamanlayıcıları, tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için özelleştirilmiş bir sulama programı kurmamıza izin veren cihazlardır. Bu cihazlar ile suyu, aktivasyon süresini etkinleştirmek istediğiniz günleri ayarlamak mümkündür. Sulama sistemi için programcıları bahçenize mekanik, kısmen otomatik veya tam otomatik olarak kurabilmekteyiz.

Zamanlayıcı genellikle herhangi bir bakım gerektirmese de, bazen sulama sisteminin parçalarını yükseltmek veya değiştirmek veya ilave bileşenler eklemek için müdahale etmesi gerekebilir. Zamanlayıcının kurulumu ya da değiştirilmesi çok basittir, kendiniz değiştirebilir veya firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Otomatik Sulamada İç veya Dış Modeller

Sulama sistemleri için regülatörler, çok çeşitli marka ve modellerde ticari olarak temin edilebilir. Zamanlayıcı seçimi, sulama sisteminin büyüklüğüne ve kişisel ihtiyaçlara bağlıdır. Doğru seçim için bahçenizin büyüklüğün, sulanacak alanı yerinde görerek size zamanlayıcı seçimi konusunda yardımcı olabiliriz. Zamanlayıcılar iki farklı tip arasında seçilebilir: iç mekan modelleri ve dış mekan modelleri. Kapalı zamanlayıcılar doğrudan 220 voltluk bir prize takılmalıdır. Kapalı zamanlayıcıları monte etmek için tipik garaj, kapalı veranda, dolap gibi alanları kullanmaktayız.

Açık zamanlayıcılar suya dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Genellikle 220 voltluk bir prize bağlı olmaktan ziyade kablolu hale getirilmeleri gerekir. Bunun nedeni, transformatörün iç kısmıdır ve atmosferik maddelere karşı dayanıklı olması gerekir.

Düzenleyici İstasyonların Kurulumu

Genellikle, kontrol istasyonları 2 ila 9 istasyondan oluşur, kamu ve büyük mülkler için sulama sistemleri 32-48 istasyona veya daha fazlasına sahip olabilir. Her istasyon, sulama sisteminin bir alanını düzenler. Bir sulama programı planlarken, sistemin kaç istasyona ihtiyaç duyduğunu proje kapsamında size sunuyoruz ve ön maliyetle bütün sistemde kullanılacak malzeme listesini çıkarıyoruz.

Her ne kadar internet üzerinden ve büyük bahçe mağazalarında kolayca temin edilebilen otomatik sulama sistemlerinin oluşturulması için malzeme ve kurulum rehberleri bulunsa da, verimli ve mükemmel bir sulama sistemi inşa etmenin o kadar kolay olduğunu düşünmeyin. Damlatıcı ile sprinklerde, her bir helezon tarafından açığa çıkan suyun homojenliğini doğrulamak gerekir.

Yeşil alan çalışmalarımız ve otomatik sulama sistemlerimizin yer aldığı referanslarımızı da dikkate alarak, sizin için de sulama sistemleri inşa edebilmemiz için ön görüşme ve alan araştırması için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 

ÖZEL TEKLİF İÇİN FORMU DOLDURABİLİRSİNİZ.

Tam Adınız *
Mail Adresiniz *
Konu Başlığı
Telefon Numaranız *
Mesajınız *

( * ) İşaretli Alanlar Zorunludur