Yemyeşil görüntüsüyle park, bahçe ve meydan gibi pek çok yerde eşsiz bir güzellik yaratan çimler özellikle sıcak ve yağmurun çok az yağdığı dönemlerde suya ihtiyaç duyar. Sulanmayan çimler ise zaman içerisinde sararıp kuruyabilir ve çevreye verdiği güzellik son bulabilir. Park, bahçe ve benzeri alanların her zaman yemyeşil kalabilmesi için çim sulama sistemlerine gereksinim duyulur. Reel Sulama, otomatik sulaam alanında faaliyet gösteren firmamız, 2000 yılından itibaren artan bir tecrübe ve mükemmel çözüm ve hizmet kalitesiyle sunduğu sulama çözümleri ile çimlerin olduğu her yer her daim yemyeşil kalır. Her zaman yemyeşil alanların korunmasında önemli hizmetler sunan firmanın konuyla ilgili olarak pek çok pratik çözümler içeren hizmetleri bulunmaktadır.

Çim Sulama Sistemleri Neden Önemli?

Farklı ihtiyaca göre farklı özellikler taşıyan çim sulama sistemleri, bahçe, park gibi yeşil alanların sulanması konusunda son derece pratik çözümler sunmaktadır. Bu sayede yeşilin tüm güzelliklerine şahit olunması mümkün olan alanlar kolaylıkla muhafaza edilmiş olur. Su hayvanlar ve insanlar için olduğu kadar bitkiler içinde önem taşımaktadır. Taşıma suyu ile sulama yapılması hem zor hemde yeşil alanlar için gereğinden fazla su verilme olasılığı olduğundan bitkilere zarar verebilmektedir.

Ancak yağmur şeklinde yapılan sulama çimler için çok daha sağlıklı bir sulama sonucu ortaya koymaktadır. Bu bakımdan çim sulama sistemleri son derece faydalı ve pratik çözümler üretmesi bakımından önemli bir yere sahiptir. Sulama sistemleri de kendi aralarında farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Damla sulama sistemi, otomatik sulama sistemi, Sipring sulama sistemi gibi farklı ihtiyaçlara yönelik en uygun çözümler olarak Reel Sulama Peyzaj ve Tasarım İnşaat firması tarafından sunulmaktadır. Yeşil alanların her zaman yeşil kalabilmesi için doğru sulama son derce önemlidir. Doğru sulama yapılabilmesi için de doğru sulama sistemi kullanılması, istenen sonuca ulaştıran çözümler sunmaktadır.

Otomatik Sulama Sistemi

Bahçenizi süsleyen birbirinden güzel bitkilerinizi sulama ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılamak için tercih edilebilecek sulama sistemi çözümleri arasında yerini almaktadır. Buy sistemler sulama işlemlerinin otomatik olarak kontrol edilebilmesini sağlayan özellikler barındırmaktadır. Böylece bahçe ve yeşil alanların sulanmasında ihtiyaç olduğu kadar sulama yapılması mümkün olmaktadır. Bu sayede gereksiz su sarfiyatının büyük ölçüde önüne geçilir.

Damla Sulama Sistemi

Damlama su sisteminde suyun kontrol kısmından ayrılarak borudan katif’e gelip damlalar şeklinde akmasının sağlandığı sulamanın yapıldığı duruma damla sulama sistemi adı verilmektedir. 1994 yılından buyana kullanılmakta olan damla sulama sistemi ihtiyaçtan fazlasına gerek olmadan gerekli miktarda su ile daha çok meyve ve sebze bahçesi sulama imkanını sunar. Bu sayede hem çok ekonomik hem de gereksiz su sarfiyatının büyük ölçüde önüne geçilmesi bakımından son derce mükemmel bir sulama sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sipring Sulama Sistemi

Sipring sulama sisteminin diğer bir adı ise püskürtme sulama sistemidir. Bu sulama sistemleri damla sulama sistemlerine oranla daha fazla miktarlarda toprak hacmini ıslatma olanağı sağlamaktadır. Bununla birlikte damlatıcı uç kısımların çalışmasının kontrol altına alınması için daha az işçiliğe gereksinim söz konusudur. Bunun beraberinde bazı mini sprinkler sistemlerde ise damla sulama işlemi esnasında kullanılan damlatıcılarda uygulanan su miktarından daha da azı olacak biçimde birim alana uygulanabilir özellik taşımaktadırlar. Bunun en önemli sebebi ise onların suyu daha geniş alana yaymakta olmasıdır. Bu tipteki mini sprinkler gerçek anlamda yüzey akış kayıp miktarını ve erozyonu azaltıcı etki yaratmaktadır. İhtiyacınız olan tüm sulama sistemlerini Reel Sulama Peyzaj ve Tasarım İnşaat firması kalitesiyle edinebilirsiniz.

 

ÖZEL TEKLİF İÇİN FORMU DOLDURABİLİRSİNİZ.

Tam Adınız *
Mail Adresiniz *
Konu Başlığı
Telefon Numaranız *
Mesajınız *

( * ) İşaretli Alanlar Zorunludur